• info@shidschool.com

آموزش دکوراسیون داخلی

02-02

آموزش دکوراسیون داخلی

دوره جامع طراحی دکوراسیون داخلی (۲۸۰  ساعت )

برخی از توانایی های دوره جامع طراحی و دکوراسیون داخلی که دانشجو پس از اتمام دوره قادر به انجام آن است، عبارتند از:

  • مبانی هنرهای تجسمی و رنگ ( ۲۶ ساعت )

آشنایی دانشجو با مفاهیم پایه ای مانند نقطه، خط، سطح، حجم، اصول اولیه خطای دید، انواع تعادل ها، ریتم ها، کنتراست ها، تراکم و تناسب در دوره ۲۶ ساعت مبانی هنرهای تجسمی و رنگ می باشد. دانشجو پس از گذراندن این دوره به راحتی توانایی تشخیص تناسب چیدمان فضا و رنگ آن را به صورت کلی پیدا خواهد کرد.

  • طراحی با دست آزاد و اصول پرسپکتیو ( اسکیس و راندو ) ( ۲۴ ساعت )

این دوره دانشجو را به سمت طراحی با دست آزاد و توانایی وی در جهت طراحی از روی موضوع مورد نظر سوق می دهد. مفاهیمی چون پرسپکتیو های یک نقطه ای، دو نقطه ای و سه نقطه ای، ترسیم انواع مبلمان، کفسازی، سقف کاذب، انواع دیوار پوش ها و طراحی محوطه، آنالیز سایت و … از دیگر توانایی های دانشجو پس از اتمام دوره ۲۴ ساعته طراحی با دست آزاد می باشد. همچنین در این دوره به منظور تسلط هر چه بیشتر دانشجو، تورهای یک روزه اسکیس در نظر گرفته ایم تا  با قرار گیری دانشجو در محیط، این امر به صورت کامل تری انجام شود.

  • ترسیم فنی و نقشه کشی در اتوکد ( ۷۲ ساعت )

برای آشنایی هر چه بیشتر دانشجو با مفاهیم مورد نیاز در معماری، در دوره ۷۲ ساعت ترسیم فنی و نقشه کشی به ترتیب دانشجو را با پلان خوانی، مقیاس دهی، ترسیم پلان، نما، برش، پلان های شیب بندی و آکس بندی، سایت پلان و پلان موقعیت و همچنین ترسیم انواع سه بعدی ها با رعایت ابعاد و اندازه آشنا خواهیم کرد. در این دوره همچنین دانشجو با سناریو، دیاگرام حرکتی و برنامه فیزیکی جهت طراحی یک ویلا و ساخت ماکت آن آشنا خواهد شد و نیز به منظور تسهیل کار دانشجو، علاوه بر آموزش تمامی آموزش های لازم به صورت دستی، دانشجو توانایی ترسیم انواع نقشه های معماری را با جزییات آن در نرم افزار اتوکد پیدا خواهد کرد. در این دوره برای بالا بردن مهارت دانشجو و آشنایی بیشتر او با فضا و المان های معماری سنتی، انواع گره چینی نیز به منظور ترسیم به دانشجو آموزش داده می شود.

 

مواد و مصالح ( ۲۴ ساعت )

پس از گذراندن دوره هایی مانند اسکیس، ترسیم فنی و اتوکد و ترسیم و طراحی انواع آپارتمان های مسکونی، ویلا و … در دوره ۲۴ ساعت مواد و مصالح، لازم دانستیم دانشجو را با انواع مصالح ساختمانی و کاربردهای آن در داخل و خارج ساختمان مانند آجر، سنگ، گچ، آهک و … آشنا سازیم

تا با دید بازتری بتواند فضای مورد نظر خود را طراحی کند. در این دوره نیز برای دانشجو بازدید از فضا و آشنایی با مواد و مصالح به صورت تور یک روزه ترتیب داده ایم.

 

  • سبک شناسی در معماری ( ۱۶ ساعت )

در دوره ۱۶ ساعت سبک شناسی سعی برآن است تا دانشجو را با انواع سبک های دکوراسیون داخلی از قبیل: کلاسیک، مدرن، مینیمال، وینتیج، مراکشی و … آشنا سازیم. به منظور تسهیل روند یادگیری لازم دانستیم در ابتدای امر خلاصه ای از روند سیر تکاملی معماری جهان را نیز به دانشجو ارائه نماییم.

  • ۳D MAX و چیدمان فضایی ( ۷۲ ساعت )

در دوره ۷۲ ساعت نرم افزار ۳D MAX که پرکاربرد ترین نرم افزار، جهت ارائه پروژه  نهایی دکوراسیون داخلی با رعایت کوچکترین جزییات می باشد، علاوه بر آموزش دستورات مورد نیاز نرم افزار، چیدمان در فضاهای مختلف هم به دانشجو آموزش داده شده و دانشجو می تواند پس از اتمام این دوره به راحتی، فضای ذهنی خود را به تصویر در آورد.

  • شیت بندی و پرزانته در فتوشاپ ( ۸ ساعت )

با توجه به تسلط دانشجو به مباحثی مانند نقشه کشی، اسکیس، ۳D MAX و … دانشجو باید در این مرحله توانایی ارائه کار خود را به صورت کاملا حرفه ای داشته باشد. در دوره ۸ ساعت آموزش شیت بندی و پرزانته در فتوشاپ، دانشجو را با نحوه ارائه کار به وسیله یکی از پر طرفدارترین نرم افزارهای موجود، آشنا خواهیم ساخت.

  • نورپردازی و چیدمان فضا ( ۲۴ ساعت )

پس از بالا بردن مهارت دانشجو در فراگیری انواع سبک های دکوراسیون داخلی، در دوره ۲۴ ساعت نورپردازی و چیدمان فضا، موقع آن فرا رسیده که دانشجو اصول چیدمان صحیح اتاق خواب نوزاد، کودک، نوجوان، والدین، پذیرایی، نشیمن خصوصی، سرویس ها و آشپزخانه و … و نیز نورپردازی مرتبط با هر کدام را فرا گیرد.

  • پایان نامه

با گذراندن  ۲۷۴ ساعت آموزش کاربردی دکوراسیون داخلی، در اینجا لازم می دانیم به منظور جمع بندی دوره و محک زدن دانشجو جهت شناساندن نقاط قوتش،۶ ساعت آموزش ارائه مطالب و روش تحقیق را آموزش دهیم. در این جلسه سناریوی هر دانشجو به طور جداگانه به او داده می شود و با رعایت سبک مورد دلخواه دانشجو، او را جهت طراحی نهایی یک فضای مسکونی و همانند سازی پروژه های ارجاع داده شده در بازار کار، یاری خواهیم کرد.

شید
شید

2 دیدگاه در “آموزش دکوراسیون داخلی

پدرامنوشته شده در  ۱:۵۶ ب.ظ - آبان ۱, ۱۳۹۴

آیا مدرک شما مورد تایید می باشد. یعنی پس از دریافت مدرک می توان ادامه داد یا نه؟

شیدنوشته شده در  ۱۱:۲۵ ق.ظ - آبان ۳, ۱۳۹۴

سلام دوست عزیز
در این مورد شما می توانید بین ساعت ۹ تا ۱۸:۰۰ با تلفن ۸۸۹۷۳۳۳۴ و ۸۸۹۷۷۰۹۰ گروه معماری ( دکوراسیون داخلی )تماس حاصل فرمایید

ارسال دیدگاه غیر فعال است.